Po krátkém nahlédnutí do tématu počasí a jeho vlivu na včely přechází autor k včelí pastvě. Zde najdeme vedle výborné tabulky s přehledem včelařských dřevin a bylin tomu odpovídající období produkce nektaru a medovice. Po informativní kapitole o plemenech včel pojednává kniha o vývoji úlů až k nástavkovému včelaření podle Langstrotha. Poté procházejí autoři měsíc po měsíci včelařským rokem: od přezimování přes čas rojení k medobraní, od přípravy medu na prodej a ošetřování včelstev proti varroóze až opět zpátky k přezimování. Publikace obsahuje zajímavé detaily, jako článek o plástečkovém medu nebo kapitoly o získávání pylu a propolisu.
Velkou pozornost věnují autoři technickému popisu Langstrothova nástavkového úlu, který je zcela odůvodněně nejrozšířenější rámkovou mírou na světě. Také zde se najde díky mnoha vyobrazením a konstrukčním výkresům všechno potřebné i pro včelaře, kteří používají jiné rámkové míry. Seznam 119 obrázků a 33 konstrukčních výkresů Engelberta Riefa stejně jako obsah ulehčí vyhledávání. Knihu lze doporučit všem včelařům bez rozdílu, začínajícím i zkušeným, bez ohledu na to, zda včelaří nebo nevčelaří v Langstrothových úlech.
Kniha, kterou autoři vydali vlastním nákladem, bude přeložena do českého jazyka a na trhu by se měla objevit v letošním roce.
ISBN 978-3-00-052023-5