Největším hitem byly dva mikroskopy a pozorovací úl se včelami. Obě místa lákala především děti. Včelaři nejvíc ocenili II. díl učebnice Včelařství, kterou vydavatel, PSNV-CZ, prodával na Zemi živitelce v premiéře. Řečeno obchodním jazykem, knížka šla na dračku. Bylo vidět, že na trhu moderně zpracovaná publikace k biologii včely, jejímu šlechtění a chovu matek, kde se využívá současné vědy a vysoké polygrafické úrovně, chyběla.
Členové Pracovní společnosti se střídali po všechny dny v poskytování odborných rad. Naopak se dozvídali, jaké je to letos s medem, kde se objevily včely s virem deformovaných křídel, co by včelaři chtěli v politice a nemají…
Vítaná byla také účast vědeckého pracovníka RNDr. Mgr. Štěpána Ryby, Ph.D., z Laboratoře aplikované entomologie Biologického centra Akademie věd ČR, který tu představoval se svými studenty aktuální apidologický výzkum pro projekt ROZE s názvem Zdraví opylovači. Cílem tohoto projektu je srozumitelně zdokumentovat soubor virových, bakteriálních a houbových patogenů včel a čmeláků, současně s jejich některými endoparazity a představit veřejnosti ucelený seznam chorob, se kterými se lze setkat v chovech včel a čmeláků. Výsledky přineseme po skončení projektu v Moderním včelaři.