Proto se o agrolesnictví zajímá řada včelařů, a to nejen z řad zemědělců. Nově jsou k dispozici výstupy z projektu „Agrolesnictví – šance pro regionální rozvoj a udržitelnost venkovské krajiny“, kde byla aplikačním garantem Asociace soukromého zemědělství ČR a jejž podpořila Technologická agentura ČR.
Prvním výstupem je příručka „Zavádění agrolesnických systémů na zemědělské půdě“. Jedná se o metodiku certifikovanou Ministerstvem zemědělství, která navrhuje vhodný design, sortiment doporučených dřevin, popisuje správnou výsadbu a péči o dřeviny. Věnuje se také legislativě spojené s výsadbou dřevin na zemědělské půdě a ekonomickým hodnocením včetně tipů na vhodné dotace.
Druhou brožurou pro širší veřejnost, studenty, farmáře, pracovníky státní správy je titul „Když se řekne agrolesnictví“ Antonína Martiníka a kol.
Obě publikace jsou dostupné na www.asz.cz/cs/brozury-a-publikace/.
Závěrečnou akcí projektu byla on-line konference, která je spolu s dalšími videozáznamy k agrolesnictví na stránkách Českého spolku agrolesnictví http://agrolesnictvi.cz/?p=1424.
Další materiály vznikly mezinárodní spoluprací sedmi organizací v programu Erasmus+ pod názvem AGFOSY (www.agroforestrysystems.eu/cs/). Příklady dobré agrolesnické praxe pocházejí z několika evropských zemí.
Praktické agrolesnické návody nabízejí metodické listy. Každý z nich se věnuje jednomu opatření, kdy popisuje jeho podstatu, potřebné nářadí, nejvhodnější čas realizace, ekonomická data a praktické příklady. Listy jsou rozdělené do tří kategorií: prořezávání a výsadba, liniové zásahy popisující například větrolamy a silvopastevní systémy.
Asociace soukromého zemědělství disponuje dále vzdělávacími materiály, které mohou sloužit mj. lektorům jako učební plány. Deset prezentací představuje hlavní evropské agrolesnické systémy, jejich ekologické aspekty, historický kontext a praxi při výsadbě stromů.
Publikovaná souhrnná zpráva analyzuje současný stav agrolesnictví v zúčastněných zemích. Vychází z národních zpráv, které se opíraly o dotazníky a rozhovory s různými zainteresovanými stranami. Zpráva poskytuje pohled na vývoj agrolesnictví, překážky, podněty, příležitosti a očekávání.
K popularizaci agrolesnictví slouží rovněž přístupná krátká vzdělávací videa.