2014/1/4
2015/6/4
V průběhu letošního roku se Spolku chovatelů včely tmavé, z. s., podařilo vybudovat oplozovací stanici pro včelu medonosnou tmavou (Apis melifera melifera).
2015/2/9
Jedná se o druhy rostlin, živočichů, hub nebo mikroorganismů, které nejsou na našem území původní, ale které postupně zdomácněly a přizpůsobily se místním podmínkám. Snadno se rozmnožují, rychle se šíří, osidlují všechna příhodná stanoviště. Jejich přítomnost v novém prostředí má negativní ekologické i ekonomické dopady. Některé druhy mohou totiž vážně narušit původní ekosystémy, například tím, že vytlačují místní organismy a mnohdy způsobí i jejich vymření. Invazní druhy v novém prostředí většinou nemají své přirozené nepřátele, kteří by významně omezovali jejich rozšiřování.
2019/7/26
Evropská plemena včel se do dnešní podoby začala formovat po poslední době ledové. Před asi 10 000 lety se včely začaly šířit ze dvou glaciálních refugií. Jak rozeznáte jednotlivá plemena přibližujeme v tištěné a placené elektronické verzi Moderníhp včelaře. Klíčem je loketní index.
Celý článek je v tištěné a elektronické verzi Moderního včelaře.
Toto číslo Moderního včelaře si můžete zakoupit